احداث کارخانه باتری در دست مزاکره بین سه شرکت برتر

ارسال شده در شهریور ۱۳ام, ۱۳۹۵ موضوع خودرو توسط

طبق اخبار منتشر شده از نشریه‌ی ساندی‌تایمز، مقامات و مدیران اجریای جگوار-لندروور در حال رایزنی با همتایان خود در فورد و ب‌ام‌و هستند و شرایط لازم را برای همکاری و احداث کارخانه‌ی تولید باتری خودروهای الکتریکی را فراهم کنند تا نیاز‌های خود در این زمینه را به طور کامل رفع نمایند. تمام شرکت‌های نامبرده برنامه‌ی گسترده‌ای برای عرضه‌ی خودروهای الکتریکی در آینده‌ی نزدیک دارند و بدین ترتیب قطعا نیاز زیادی به باتری برای استفاده در محصولات خود خواهند داشت.طبق برخی اخبار منتشر شده، گروه خودروسازی جگوار-لندروور در حال مذاکره با شرکت‌های فورد و ب‌ام‌و برای احداث مشترک کارخانه‌ی تولید باتری مخصوص خودروهای الکتریکی در کشور انگلستان هستند.
جگوار XKR
در حال حاضر هیچ‌کدام از سه شرکت مذکور این دسته از اخبار را تایید نکرده‌اند. جگوار لندروور در پاسخ خبرنگاران به این دسته از شایعات گفت که هیچ صحبتی در این خصوص ندارد. سخنگوی فورد نیز این شایعات را نه تکذیب و نه تایید کرد و گفت: «ما روند مذاکرات خود را با سایر شرکت‌ها را تا زمان نهایی شدن، منتشر نمی‌کنیم.»

مذاکره جگوار لندروور با فورد و ب ام و برای احداث کارخانه باتری

گروه جگوار-لندروور سرمایه‌گذاری زیادی در توسعه‌ی تکنولوژی‌های نوین خودران و خودروهای الکتریکی کرده‌اند. این شرکت اخیرا اعلام کرده است به زودی دو خودروی سدان و شاسی بلند الکتریکی برای رقابت با تسلا مدل اس و ایکس، را وارد بازار خواهد کرد. این گروه خودروسازی بریتانیا درصدد است با عرضه‌ی مدل‌های جدید الکتریکی و به کمک تکنولوژی‌های نوین اعم فناوری خودران، به روز‌های اوج گذشته بازگردد.
اما ب‌ام‌و در خصوص اخبار شایعات منتشر شده در خصوص همکاری با جگوار لندروور، آن‌ها را تکذیب کرد. البته پیش‌تر اخباری مبنی بر نقش ب‌ام‌و در تامین پیشرانه‌های هشت سیلندر نسل بعدی خودرو‌های جگوار، منتشر شده بود که این موضوع می‌تواند صحت ادامه‌ی روند همکاری این دو شرکت را در زمینه‌های مختلفی مانند ساخت کارخانه باتری خودروهای الکتریکی، به همراه داشته باشد.

منبع CARADVICE

نظرات بسته شده.