تب سنج مناسب برای نوزادان

یکی از پر استرس ترین لحظات هر مادری زمانی است که نوزاد و یا کودک او بیمار است و دچار تب شده است. تشخیص صحیح و به موقع و اقدام درست و مناسب در زمان مناسب یکی دیگر از نگرانی هایی است که به دنبال بیماری نوزاد پیدا می شود. گاهی مادران به دلیل وسواس و نگرانی های خود در مواقعی که حتی نوزاد دچار تب نشده است، احساس می کنند تب دارد. و ممکن است اقداماتی غیر ضروری و یا اشتباه انجام دهند. اما سنجش دمای بدن نوزاد با کمک دماسنج و یا تب سنج هایی که به این منظور و برای استفاده در منزل و توسط مادران طراحی شده است می تواند کمک بسیاری برای مادران باشد. دماسنج های مختلفی در طرح های متنوع وجود دارد که در این بخش دماسنجی را معرفی می کنیم که می تواند برای نوزادان و کودکان خردسال بسیار کارا باشد.

نتیجه تصویری

دماسنج دیجیتال پستانکى

دماسنج‌هاى دیجیتال پستانکى براى کودکان زیر دو سال و نوپایان به ویژه کودکانی که  پستانک مى‌خورند، مناسب هستند.

این دماسنج ها نیز مانند سایر دماسنج‌هاى دیجیتال، با باترى کار مى‌کنند و با یک حس‌گر الکترونیک درجه حرارت بدن را اندازه مى‌گیرند. درجه حرارت برروى صفحه‌اى در جلوى دماسنج نمایش داده مى‌شود.

براى کار با این دماسنج، کودک باید آن را بدون حرکت به اطراف به مدت سه دقیقه در دهان نگاه دارد.

البته ممکن است این انواع مدت زیادى به درد شما نخورند، اما براى یک کودک، این مدت مى‌تواند به اندازه یک عمر به طول انجامد. دماسنج‌هاى پستانکى دماى بدن را اندکى پائین‌تر نشان مى‌دهند، بنابراین پزشکان توصیه مى‌کنند که سه دهم درجه سانتی‌گراد به دماى نمایش داده شده افزوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *