خرید تایم وارنر توسط اپل

Apple CEO Tim Cook and Eddy Cue

فایننشال تایمز می گوید که خبر را از سه منبع مختلف و آگاه شنیده و اپل هم در این مورد صحبتی نکرده است. این اتفاق اگر صورت پذیرد، اپل صاحب مجموعه مالتی مدیایی به ارزش ۶۰ میلیارد دلار خواهد شد که شامل بسیاری از رسانه ها مثل CNN، برادران وارنر و HBO می شود.

با این حال گفته شده که مباحث پیرامون این ادغام هیچ وقت از مرحله ابتدایی فراتر نرفته است و مدیران عامل دو کمپانی هیچگاه در موردش با یکدیگر صحبت نکردند و صرفا ادی کو این مسئله را در جلسه ای مطرح کرده است.

بر اساس گزارش جدیدی که فایننشال تایمز منتشر کرده، اپل در حال بررسی ایده خرید تایم وارنر است، به این سبب که میل بسیاری به ورود به بازار محتوای کسب و کار دارد. ادی کو، از مدیران کمپانی کوپرتینویی این ایده را در جلسه ای که سال گذشته با اولاف اولافسون، مدیر راهبردهای تایم وارنر داشت مطرح کرد.
بزرگ ترین منبع درآمد اپل که از فروش آیفون ها حاصل می شد در حال کاهش است و امسال برای اولین بار شاهد افول اپل طی دوران پس از آیفون بودیم. بعید نیست که افزودن بازوهای بزرگ تر و ویژگی های برجسته می تواند اپل را یک بار دیگر به صدر برساند.
رخ دادن چنین اتفاقی می تواند بحث محتوا را میان شرکت ها بسیار جدی تر از گذشته کند. گوگل با در اختیار داشتن یوتوب یکی از بزرگ ترین رسانه ها را داد و در اختیار داشتن چنین مجموعه رسانه ای بزرگی برای اپل برگ برنده بزرگی خواهد بود.
اپل سال گذشته از سرویس Apple Music پرده برداشت و فایننشال تایمز می گوید که اپل قصد دارد سالانه صدها میلیون دلار روی تولید محتوا سرمایه گذاری کند. پس Apple Music احتمالا تازه شروع کار است.