مواقعی که به شیردوش نیاز پیدا می کنید

همانطور که همه میدانیم شیر مادر یک تغذیه مناسب و کامل است که نوزاد می تواند داشته باشد. نوزادانی که شیر مادر می خورند نسبت به نوزادانی که از شیر مادر محروم  می مانند کمتر دچار بیماری و نارسایی هایی می شوند که مکن است پیش بیاید. شیر مادر آنقدر مهم است که محروم ساختن نوزاد از آن به هیچ وجه کار درستی نیست.

نتیجه تصویری

ولی گاهی پیش می آید که شرایط آنطور که باید پیش نمیرود و مادر و یا نوزاد دچار مشکلی می شوند که خوردن شیر مادر توسط کودک مقدور نیست. در این مواقع هم مادران می توانند کاری کنند که نوزاد از خوردن شیر مادر بی بهره نباشد. گاه اتفاق می افتد مادر مجبور شود شیر خود را بدوشد و بوسیله فنجان ، استکان ،‌قاشق ، قطره چکان ،‌سرنگ و یا حتی لوله به کودک بخوراند. از جمله :

آن دسته از شیرخوارانی که به دلیل نقایص جسمی لب و دهان و امثال آن قادر به مکیدن نیستند.الف) در مورد نوزاد نارس و یا بیماری که در بیمارستان بستری است و از طریق لوله ،‌سرنگ ،‌فنجان و غیره تغذیه می شود.

مادری که در خارج از منزل اشتغال داشته و به هیچ وجه امکان تغذیه مستقیم در ساعت کار برای او وجود ندارد.

برای جلوگیری از احتقان پستان یا در شرایط و موارد خاص و معدودی که به دلیل بیماری مادر و یا کودک و یا هر علت دیگری مکیدن و تخلیه پستان توسط کودک برای مدتی مقدور نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *