موهای صاف و زیباتر با اتو کشیدن صحیح

اتوی مو یکی از ابزاری است که برای زیبایی موها مورد استفاده قرار  می گیرد. هر دختر خانمی قطعا قبل از هر کاری دغدغه زیباتر بودن را دارد. و این طبیعی است. نه تنها دختر خانم ها که اغلب مردم، چه زن و چه مرد، و در هر سنی طالب زیبایی و زیباتر بودن هستند. حالا به اقتضای سن دختران بیش از هر گروهی به این موضوع توجه می کنند. ممکن است با وجود علاقه ای که به این موضوع دارند گاهی دچار مشکلاتی بشوند که از عدم آگاهی و نداشتنم اطلاعات کافی است. راه حل جلوگیری از این مشکل هم ساده است و فقط کافی است کمی مطالعه قبلی داشته باشیم. با ما همراه باشید در ادامه نکاتی را در مورد استفاده صحی از اتو موی سر را بیان می کنیم.

 

  1.  شستشوی مو    لازم است موها قبل از اتو یا سشوار تمیز و خشک باشد، چون چربی ها و آلودگی موها در هنگام اتو یا سشوار کشیدن بخار شده و به خورد مو میروند که باعث آسیب دیدن مو میشود .
  2.  سشوار         عمولا کسانی از اتو استفاده میکنند که موهای مجعد (موجدار) یا فر دارند،بنابراین برای اینکه کار اتو کشی راحت و سریع انجام شود تاجایی که امکان دارد با سشوار مو را صاف میکنیم .
  3. استفاده کردن یا نکردن از مواد قبل از اتو
    استفاده کردن مواد قبل از اتو بستگی به نوع مو،جنس مو،و سلیقه آرایشگر دارد.اگر موهایی با جنس چرب یا نازک داریم، بهتر است  هیچ گونه موادی زده نشود،چون باعث چرب تر شدن مو شده و نه تنها خوب صاف و حالت نمیگیرد بلکه زود حالت صافی خود را از دست داده و  به حالت عادی خودش برمیگردد . در صورتی که جنس مو معمولی،خشک یا ضخیم بود میتوانیم از موادی ماننده ( کرم مو) (واکس براق کننده –  نه حالت دهنده مو) (سرم مو- از نوع براق وچرب کننده) که در بازار با قیمت ها،رنگ ها،شکلها وکیفیت های مختلفی وجود دارند،استفاده کنیم.
    بعضی از آرایشگران محترم از مواد برای همه نو مو قبل از اتو استفاده میکنند که کار مناسبی نیست،یا معتقدند موها آسیب نمیبیند،در  صورتی که هر ماده ای حتی رطوبت روی مو باشد در هنگام اتو حرارت اتو باعث تبخیر آن ماده شده که اثر مخرب تری نسبت به اتو به موهای  خشک دارد،درکل موها خشک باشد آسیب کمتری میبیند، در عوض کار سخت تر میشود، ولی وقتی مواد زده میشود سریع تر صاف میشود ، دلیل آن هم چند برابر شدن حرارت توسط بخار حاصل از مواد است!!سوختگی بخار عمیق تر از سوختگی با فلز یا سرامیک اتو است ، پس تا جایی که میتوانیم از مواد قبل از اتو استفاده نکنیم .
  4. فیکس ( ثابت کردن فرم یا حالت مو )       با استفاده از ژل،واکس،تافت یا چسب مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *